COMS PARTNEREM W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE !

Projekt „Move up to be healthy and happy” (Ruszaj się aby być zdrowym i szczęśliwym) jako jedyny w Polsce został wybrany do dofinansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez Komisję Europejską w akcji Sport (niezwiązanych z Europejskim Tygodniem Sportu) w 2015 roku, co jest niewątpliwie międzynarodowym sukcesem.

Liderem projektu jest miasto Gdynia zaś partnerami zagranicznymi: Włochy (Urząd Miasta Forte dei Marmi), Portugalia (Urząd Miasta Lousada), Rumunia (Association Local Action Group Napoca Porolissum - stowarzyszenie w Aghiresu), Wielka Brytania (Community Teachsport - przedsiębiorstwo non-profit w Londynie), Czechy (Beachclub Ladvi o. s. - klub sportowy w Pradze).

Celem projektu jest zwiększenie świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli w zakresie postaw prozdrowotnych poprzez popularyzację sportu powszechnego w szkołach. Zadania dodatkowe będą polegały na promowaniu równości w sporcie, podnoszeniu kwalifikacji nauczycieli, pogłębianiu świadomości i wiedzy o zdrowym trybie życia. Projekt będzie również wzmocnieniem współpracy pomiędzy instytucjami działającymi w zakresie sportu, zdrowia i edukacji.

Więcej informacji dotyczącej projektu znajduje się w poniższych materiałach oraz na stronie internetowej: www.gdyniasport.pl

PLIKI DO POBRANIA:

Tytuł Rozmiar Pobierz
Prezentacja 956.13 kb Pobierz Zobacz