COMS ORGANIZATOREM KONGRESU NAUKOWEGO PTMS W 2018 ROKU

Miło nam poinformować, że Zarząd Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej (PTMS) podjął uchwałę o powierzeniu Centralnemu Ośrodkowi Medycyny Sportowej organizacji Kongresu Naukowego PTMS w 2018 roku.

Już dzisiaj zabieramy się do pracy, wychodząc z założenia, że do rozpoczęcia kongresu pozostały zaledwie dwa lata... Kongres najprawdopodobniej odbędzie się w Gdyni. O szczegółach przygotowań i prac nad programem naukowym będziemy informować na bieżąco. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w prace organizacyjne lub udzielić wsparcia finansowego przy organizacji tego wydarzenia prosimy o kontakt (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Warto wspomnieć, że we wrześniu br. odbyły się dwa duże kongresy naukowe, podczas których wiele dyskutowano o aktualnych problemach i osiągnięciach medycyny sportowej. W Poznaniu, podczas XX Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK), odbyła się Sesja Sekcji Kardiologii Sportowej PTK pt. „Problemy kardiologii sportowej – sport, prawo, medycyna”. Współprzewodniczył jej dyrektor COMS – dr n. med. Hubert Krysztofiak. Z kolei podczas Kongresu Naukowego PTMS, który odbył się w Łodzi, współprzewodniczącym sesji „Wakcynologia w medycynie sportowej” był kierownik Centrum Medycyny Klinicznej i Doświadczalnej COMS – dr Jarosław Krzywański. Doniesienia nt. aspektów prawnych orzecznictwa lekarskiego w sporcie, aktualnych problemów dopingu, szczepień przeciw grypie wśród polskich olimpijczyków, programu szczepień reprezentantów Polski na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Rio de Janeiro oraz jak podejmować ryzyko w sporcie zaprezentowali: dr n. med. Hubert Krysztofiak, dr n. farm. Andrzej Pokrywka, dr Janusz Jurczyk, dr Jarosław Krzywański i dr Martyna Nowak.

COMS ORGANIZATOREM KONGRESU NAUKOWEGO PTMS W 2018 ROKU