COMS LAUREATEM TYTUŁU FLU FIGHTER

14 września 2016 roku, w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, odbyło się Flu Forum, podczas którego eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy wraz z Parlamentarnym Zespołem ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki oficjalnie zainaugurowali kolejny sezon szczepień.

Spotkanie było także okazją do wręczenia tytułów Flu Fighter, przyznawanych co roku instytucjom, które w szczególny sposób angażują się w działania na rzecz profilaktyki grypy. Wśród wyróżnionych przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy podmiotów znalazł się Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej. Statuetkę i stosowny dyplom odebrał dr Jarosław Krzywański, kierownik Centrum Medycyny Klinicznej i Doświadczalnej COMS, inicjator i główny wykonawca projektu szczepień przeciw grypie w grupie polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków. Laureatami tegorocznych tytułów Flu Fighter są także Główny Inspektorat Sanitarny oraz  Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny.

Warto wspomnieć, że we wrześniu rozpoczyna się sezon szczepień przeciw grypie. Hasło kampanii na sezon 2016/2017, mającej na celu zachęcanie do szczepień społeczeństwa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na osoby z grup ryzyka, brzmi – „Grypa – szczepisz czy ryzykujesz?”. Więcej na portalu Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

COMS LAUREATEM TYTUŁU FLU FIGHTER
COMS LAUREATEM TYTUŁU FLU FIGHTER
COMS LAUREATEM TYTUŁU FLU FIGHTER
COMS LAUREATEM TYTUŁU FLU FIGHTER