BADANIA PSYCHOMOTORYCZNE I PSYCHOLOGICZNE

Badania zawierają:

  • badania psychomotoryczne (od 3 do 5 zmiennych)
  • badania psychologiczne (od 3 do 5 zmiennych)
Wszelkie przeprowadzane badania kończą się raportem końcowym, który trafia do trenera oraz wskazanych osób ze sztabu szkoleniowego. W raporcie znajdują się wyniki przeprowadzonych badań. Dodatkowo po badaniach trener otrzymuje praktyczne wskazówki i zalecenia dotyczące pracy z zawodnikiem na bazie przeprowadzonych badań.
Badania realizowane w miejscu zgrupowania wskazanym przez Klub, związek, trenera bądź stacjonarnie w Gdyni. Z trenerem przed badaniami każdorazowo konsultowany jest zakres i rodzaj badań (dostosowany do wymogów i potrzeb pozycji zawodnika na boisku).


ZAKRES BADAŃ UZDOLNIEŃ PSYCHOMOTORYCZNYCH I ZMIENNYCH PSYCHOLOGICZNYCH
podstawowa charakterystyka psychomotoryczna zawodnika (czasy reakcji, koordynacja wzrokowo-ruchowa, szybkość i dokładność spostrzegania, uzdolnienia specjalistyczne)

  • koncentracja i podzielność uwagi
  • badanie przedstartowych objawów wegetatywnych/fizjologiczna reakcja na stres
  • podstawowa charakterystyka psychologiczna zawodnika
  • psychologiczna ocena zachowania zawodnika w warunkach stresu i dystrakcji
  • badanie i ocena motywacji zawodnika
  • analiza układu wzajemnych oddziaływań, w tym ekspansywności, zwartości i integracji grupy

Badania i konsultacje prowadzi: mgr MARCIN KWIATKOWSKI
Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Certyfikowany Psycholog Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

Współpracuje ze sportowcami w zakresie treningu mentalnego- gry zespołowe (w tym zespoły piłkarskiej Ekstraklasy), sporty walki, lekkoatletyka, tenis, szermierka, pływanie, golf,  sporty motorowe.
Prowadzi badania związane z uzdolnieniami psychomotorycznymi. Opracował normy klasyfikacyjne czasów reakcji dla grupy sportowców - nagroda roku „Sportu Wyczynowego”.
Realizował badania diagnostyczne z zakresu psychologii sportu w ramach programu „Piłkarski Diament” emitowanego na antenie Canal+ Sport w 2014 roku.